Biz Kimiz?

Anasayfa / Hakkımızda

Hakkımızda

Bizler 170 yılı aşkın tarihiyle, geleneklerini ve birikimini günümüze kadar yaşatmış Türkiye’nin en köklü liselerinden biri olan Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nin Sinema Kulübü olarak 2017’de bir ilke imza attık. Sinema Kulübü öğrencileri koordinatörlüğünde ilk ”Uluslararası Kısaca’l Kısa Film Festivali ve Yarışması”nı düzenledik.Lise düzeyindeki öğrencilerin katılma hakkına sahip olduğu Kısaca’l, biz gençlerin sinemaya karşı olan ilgisini faal hale getirdiği prestijli bir etkinliktir. Ekibimizce yürütülen uzun çalışmaların sonucunda okulumuzda düzenlenen gala gecemizde belirlenen jüriler önderliğinde gerçekleştirilen elemeler sonucu ilk üçe girme başarısını sağlamış kısa filmler ödüllerini almaktadır.

Birincisini 2017’de düzenlediğimiz Kısaca’l Kısa Film Yarışmamızda yüzü aşkın kısa film başvurusunun arasından İlk 3 filmi seçerek gala gecemizde davetlilerimizle bu kısa filmleri izleme fırsatı bulduk.Daha sonrasında ödül törenimizle gala gecemizi sonlandırdık. Aramızda Burak Göral, Emin Alper, Murat Özer, Şenay Aydemir, Uğur Vardan ve Tülin Özen gibi ünlü isimler de jüri olarak yer almıştı.

Bu sene de ikincisini düzenleyeceğimiz yarışmamızdaki misyonumuz lise düzeyindeki öğrencilerin sinemaya olan alakalarını daha da yükseğe taşıyarak geleceğin yönetmenlerine fırsatlar oluşturmaktır.

Resim Galerimiz (1. KISACA'L Kısa Film Festivali)